Teslimat ve İade Koşulları

Belgelendirme başvurusu imzalandıktan sonra belgelendirme denetim ve onay süreci başlamaktadır. Danışmanlık hizmeti alınması gereken durumlarda başvuru formunda iş teslim süreleri belirtilmektedir. Belgelendirme aşamasında belgelerinizin onaylandığı tarafınıza (başvuru formunda belirtilen e-posta ve telefon üzerinden bilgi verildikten sonra) ödeme yapıldığında belgeleriniz 3 iş günü içerisinde elden veya kargo ile teslim edilmektedir. Kargodan kaynaklanan gecikmelerden Adl Belge sorumlu değildir.

Grev, lokavt, tabii afetler, ayaklanma, halk hareketleri, nükleer risk ve tehlike, savaş, istila, ihtilal, iç savaş, sabotaj ve yangın halleri gibi olağanüstü durumlarda ve alıcıdan kaynaklanan (adreste bulunmama, teslim alacak yetkilinin olmaması, alıcının adresten taşınmış olması, vb.) durumlarda teslimat süresi ve koşulları değişkenlik gösterebilir.

Siparişinizi resimli bir kimlik ibraz ederek, imza karşılığı kargo görevlisinden teslim alabilirsiniz.

Siparişiniz teslim edildiğinde, olası ürün hasarlarında bildirmeniz durumunda Adl Belge ücretsiz olarak belgelerinizi yenilemekte ve tekrar teslim sürecini başlatmaktadır. Adl Belge olarak çok sayıda belge randevu sistemiyle elden teslim edilmekte olup müşteri isteği veya karşılık görüşme neticesine göre kargoya verilmektedir.

Teslimat anında belirttiğiniz adreste siz yoksanız, siparişiniz teslimat adresinde bulunan kişiye, resimli kimliği kontrol edilip imzası alındıktan sonra teslim edilmektedir.

Teslimat anında adreste kimse bulunmazsa, kargo şirketi görevlisi size kargo şirketinin telefon numarasını içeren bir haber notu bırakacaktır. Haber notu bırakılan adrese tekrar uğranmaz, bu durumda kargoyu şubeden müşteri almalıdır. Sipariş verdikten sonra teslim alacak kişi değiştirilememektedir.

Teslimat adresi olarak belge üzerinde yer alan veya belge üzerinde bulunmayan ancak firmanın herhangi bir şube, fabrika veya merkez adreslerine de teslim edilebilir.

Bunun için belgelendirme sözleşmesinde veya belgeleriniz hazır olduğunda Adl Belge ‘ye bilgi ve açık teslim adresi kişi ve telefon bilgisi vermeniz yeterlidir.

İade Şartları

Belgelendirme ve danışmanlık hizmetlerinde yasal cayma hakkı bulunmamakla birlikte (bakınız) Adl Belge olarak belgelendirme başvuru formunda yer alan başvuru tarihinden belgelenizin basılacağı tarihe kadar hizmet alımından vazgeçebilme imkanı sunmaktayız. Belgeniz hazır olduğunda tarafınızı başvuru formunda yer alan bilgiler ve e-mail doğrultusuna yazılı ve telefon bilgileri üzerinde sözlü olarak belgenizin hazır olduğu beliritlene kadar hizmet iptali isteme hakkınız bulunmaktadır. Ancak belgeler basıldıktan sonra iade ve iptal söz konusu olmamaktadır.

İptal ve iade işleminizle ilgili info@adlbelge.com veya 0216 390 22 32 – 0541 678 36 19 iletişim kanallarından herhangi birini kullanarak tarafımıza bilgi verebilir ve hizmet, danışmanlık veya belge alımını iptal edebilirsiniz.

Yukarıda belirtilen süreç ve şartlar dahilinde danışmanlık ve belgelendirme hizmetleri kapsamında hizmete ait dokümanlar, dosyalar, her türlü yazılım, program, PLAK, DVD, VCD, CD ve kasetlerin, bilgisayar ve kırtasiye malzemelerinin ancak ambalajı açılmamış, bozulmamış, kullanılmamış ve denenmemiş olduğu takdirde iadesi kabul edilmektedir.

İade Talebiniz

AdlBelge belgelerinizi teslim etmeden ödeme almamaktadır. Çoğu zaman bundan ötürü herhangi bir ücret iadesi oluşmamakla birlikte erken ödeme yapan müşterilerimiz için iade veya iptal onaylandığında, ürün bedeli yasal süre olan 10 iş günü içerisinde ödemeyi yaptığınız kredi kartınıza iade edilir (385 Sayılı Vergi Usül Kanunu Genel Tebliği uyarınca zorunludur). Bu süre iade iptal etmek istediğiniz hizmete dair info@adlbelge.com adresine göndereceğiniz iptal iade başlıklı mailiniz ile başlamaktadır. Lütfen iade iptal mailinizin gönderdiğiniz kopyasını iade süreci sonuna kadar saklayınız ve maili gönderikten sonra telefonla mailin okunduğunu teyit ediniz. İadenizin ekstrenize yansıma süresi bankanıza bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Değiştirme Koşulları

AdlBelge ‘den yaptığınız herhangi bir alışverişte, ürünün niteliği ne olursa olsun 30 takvim günü içerisinde ücretsiz değişim yapmaktayız. Ancak belgelendirme veya danışmanlık sözleşmesini imzalandığınız gün itibariyle 7 iş günü içerisinde yukarıda belirttiğimiz koşulları yerine getirerek hizmet veya belgeleri iptal ve iade edebilirsiniz.

Belgeler teslim alındıktan sonra iptal ve iade mümkün olmamaktadır.

Saygılarımızla,

Adl Belge Danışmanlığı