Termal Kamera Görüntüleme Ölçüm ve Raporlama Hizmetleri

Termal Kamera Ölçümü

Termal kamera ölçümleri, FLIR marka profesyonel termal ölçüm serisi olan Txx termal kamera ile yapılmaktadır. Ayrıca daha basit ölçümler için Ex FLIR termal kamera da kullanılmaktadır. Termal görüntüleme yöntemiyle bina veya evinizin veya işyerinizin neden ısınamadığını, neler yapılırsa evinizin - işyerinizin ısınabileceğini, su kaçaklarının, ısı köprülerinin ve ısı kaçaklarının nerelerde oluştuğunu termal ölçüm neticesinde elde edebilirsiniz. Bu ölçüm raporuyla küflenme, nem ve rutubet sorunlarınızın kaynağını öğrenebilirsiniz.

Nem, rutubet ve küflenme konut ve işterlerinde ciddi sağlık sorunlarına ve gıda zehirlenmelerine neden olabilmektedir. Soğuk oda ve depolarınızda oluşabilecek ve oluşmuş problemleri gözlemleyebilirsiniz.

Ayrıca termal kamera ölçümüyle fabrikaların, konutların, binaların, işyerlerinin olası elektrik problemlerini, makine arızalarını çok erken fark edebilir ve size sunulacak rapor doğrultusunda alacağınız tedbirlerle üretim durması, makine arızası, bozulması ve durması, iş ve işgücü kaybı, ayrıca hasar oluştuktan sonra daha ciddi maliyetlere ulaşabilen sorunları oluşurken tespit edebilir ve çok düşük maliyetlerle erken zamanda engelleyebilirsiniz. Elektrik ve mekanik aksam arızalarından kaynaklanabilecek yangın gibi istenmeyen hasarlara karşı önlem alabilirsiniz.

Evinizin içerisinde yer alan tüm kombi, petek, yerden ısıtma sistemlerinin sağlıklı çalışıp çalışmadığını görebilirsiniz. Evlerde yaşanan ısı kayıplarının başında; binada ısı yalıtımı olmaması, ısı köprüleri ve kaçaklarının bilinmediği için onarılamaması, kombi bakımlarının çoğunlukla kombi ile sınırlı kalması gibi nedenler gelmektedir.

 • Termal kamera ölçümleri yapan firmamız sizlere, ısı yalıtım problemlerinin tam ve doğru çözümü için mutlaka termal kamerayla ölçüm yapılması gerekir,
 • Elektrik ve elektriğe bağlı arızaların, meydana gelmeden önce termal ölçüm ve raporlama ile tespit edilmesi,
 • İş yeri yangınlarının %35 'inden sorumlu olan elektrik tesisatının termal kamera ölçümüyle düzenli kontrol altında tutmak,
 • Gıda firmaları için sıcak, soğuk depolarınızda; ısı kaçağı olup olmadığını kontrol ettirmek,
 • Düzenli böcek, fare, haşere ilaçlaması yaptıran firmalarda doğru ilaçlama ve pest kontrol noktalarının kesin tespitiyle daha kesin haşere mücadelesi,
 • Depo ve rafların küf ve neme karşı termal ölçümler doğrultusunda konumlandırılması,
 • Fırın iç ve dış ısı kontrolü,
 • Isıtma - Soğutma sistemlerinin termal ölçümü,
 • Mutfağınızda termal ölçümler ile sorunlu noktaları tespit etmek,
 • Termal kamera kiralama hizmeti almak,
 • Aşırı ısınan veya aşırı soğuk bölgelerin önceden belirlenmesinde,
 • Isı köprüleri, küf oluşması mümkün bölümlerin tespit edilip gerekli tedbirlerin alınmasında,
 • Nemli ve sorunlu bölümlerin bulunmasında, firmanıza destek, danışmanlık, ölçüm, kontrol, raporlama hizmetleri vermektedir.

Görmek İnanmaktır..!

Çoğu zaman elektrik, yalıtım ve ısıtma soğutma problemlerinin tespit edilemiyor olması sonucunda bir termal görüntüleyiciye ihtiyaç duyulur. Termal görüntüleme cihazlarıyla yapılacak kontoller, göremediğiniz sorunları görünür yaparak arıza ve sorunların kaynağını açıkça görmenize olanak sağlamaktadır.

Termal Kamera Ölçümü Fiyatları

Termal kamera ölçüm görüntüleme ve rapor fiyatları; m2 (metrekare), saat veya birim gün başına hesaplanmaktadır. Yapılacak termal ölçüm ve görüntüleme çalışmasının süresi fiyatların belirlenmesinde etken rol oynamaktadır. Görüntülenecek alanın büyüklüğü, çalışma süresi gibi faktörler hesaplanarak size uygun ölçüm fiyatları verilmektedir. Periyodik yapılması istenen termal ölçüm ve kontrollerde maliyet düşmektedir.

Tam olarak termal kamera ölçümü yapılacak alan bilinmediğinde ortalama ücret belirlemek mümkün olmamaktadır. Firmamızı arayarak termal kamera ölçüm ücretlerini hemen öğrenebilirsiniz.

Termal kamera görüntüleme hizmeti ile elektrik tesisat, parça, komponentler, panolar ve tüm makine bağlantıları, sigortaları özetle tüm elektrik akışının işletmenize girişten son aşamasına kadar termal kamera görüntüleme, ölçüm ve raporlama hizmeti almak için 0216 390 22 32 veya doğrudan 0533 573 92 41 numaralı telefonlardan firmamızdan termografik analiz fiyat teklifi ve randevu talebinde bulunabilirsiniz. ISG iş güvenliğinin sağlanması ve devamlılığı için yılda iki kez tüm elektrik tesisatınızı termal ölçümleme yöntemiyle kontrol ettirmenizi öneriyoruz. İlk termal kamera ölçüm rapor çalışmasını çok uygun fiyatlarla firmamıza yaptırabilirsiniz.

  Termal kamera görüntüleme ve raporlama ölçüm test analiz

  Termal görüntüleme işlemleriniz yüksek hassasiyet ve çözünürlüğe sahip detaylı veri aktarımına ve endüstriyel kullanıma uygun termal kameralarımızla gerçekleştirilmektedir. Profesyonel termografik raporlama hizmetimiz sayesinde hiç bilginiz olmasa dahi basit biçimde işletmede ihtiyaç duyulan elektrik tesisatı ve bağlantılarının ne durumda olduğunu anlayabilirsiniz.

  Bütün cisimler -273 C üzerinde kızıl ötesi ısı ışıması yayarlar. Bu elektromanyetik bir ışıma olup ışımanın miktarı cismin sıcaklığına ve emisitivesine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Termal kameralar bu elektromanyetik ışımayı ölçerek ısıl değerler olarak beyaz ile siyah arasında en sıcaktan soğuğa doğru anlaşılır ve renklendirilmiş bir görüntüye çevirirler.

  Termal kamera görüntülemede önemli bir bilgi ölçümlenen parçaların emisitive oranıdır. emisitive, ideal bir ısı yayıcıya oranla ne kadar kızıl ötesi ısı ışıması yaptığını göstermekte olan değerdir. İdeal siyah bir cisim için varsayılan emisitive değeri = 1 kabul edilmektedir. Bu bilgi doğru değilse ölçümler hatalı olacaktır. Termal görüntüleme yapan görevlinin termal kamera kullanmayı ve görüntüleri ayırmayı, yorumlamayı en iyi şekilde bilmesi gereklidir.

  Resimde bir termal kamerayla alınan örnek görüntüde ısısal renk dağılımının ne kadar anlaşılır ve net olarak elde edilebildiği görünmektedir. Bu görüntüler tecrübeye dayalı profesyonel bilgilerle değerlendirilerek .pdf uzantılı bir rapor olarak firmanıza sunulmaktadır. Termal kamera görüntüleme çalışmalarınızı, işletmenize bağlı bulunan elektrik mühendisi veya elektrikten sorumlu teknik personel gözetiminde birlikte yapılmaktadır.

  Böylelikle termografik görüntüler hazırlandığında sorumlu elektrik mühendisinizin veya sorumlu ustaların elektrik sisteminiz hakkında çok ciddi ve detaylı bilgi sahibi olmakta ve işlem boyunca yanımızda olsun olmasın, teknik personeleinize etraflı bilgi iletimi gerçekleştirilmektedir.

  Termal kameralı kontrollerimizle işletmenizin önemli bir güvenlik ihtiyacını gidermiş olursunuz. İş güvenliği kapsamında yapılacal termal kamera görüntüleme hizmetiyle işletmenizin elektrik tesisatının tümünün tam olarak ne durumda olduğunu profesyonel bir yaklaşımla görebilir elektriğe bağlı yangın, iş kaybı ve makine arızalarını hasar oluşmadan çok önce görüntüleyebilir ve gereken tedbirleri düşük fiyatlarla alabilirsiniz.

  Olası bir yangın ve arıza durumunda ise geç kalınmış demektir. Bu durumda can ve mal kaybı iş günü ve iş gücü kaybı yaşanması kaçınılmaz durumdadır.

  Termal kamera görüntüleme hizmeti aldığınızda ise profesyonel gelişmiş son teknoloji ürünü kameralarla tesisatınızın ne durumda olduğunu kolayca ve düşük maliyetle düzenli olarak görebilirsiniz. Binlerce liralık hasarların önüne geçmek termal kamera görüntüleme çalışmasıyla oldukça kolay olmakla birlikte kazanımları çok fazladır. Termal kamera görüntüleme çalışmaları sırasında makineleri durdurmanız gerekmez. İş kaybı yaşamazsınız.

  İş güvenliği isg çalışmasına dahil ettiğiniz bu teknik sayesinde çok ciddi mali kazançlar elde edeceğinizden emin olabilirsiniz. Konu hakkında detaylı bilgi için randevau talebinde bulunabilirsiniz.

  Termal kamera görüntüleme işleminin sağlıklı işleyebilmesi amacıyla Adl Danışmanlık, görüntüleme uygulamalarında termal çözünürlüğü yüksek ve ısı hassasiyeti güçlü termal kamera kullanmakta ve techizat ekipman parkurunu sürekli güncel son teknolojiyle geliştirmektedir. Yüksek hassasiyet ve çözünürlüğe sahip termal kameralarımızla profesyonel düzeyde kaliteli hizmet sunuyoruz.

  Çalışmalarımızda tek cihaz kullanmayıp ısısal kontrolleri noktasal ölçümlendirmek amacıyla farklı cihazlarda kullanıyoruz. Böylece -40 ile +1000 C derece arasındaki tüm sıcaklıkları en doğru ölçümlerle raporluyoruz.

  Unutmayın! Termal kamera görüntüleme raporlarıyla erken teşhis hayat kurtarır.

  Termografi termal ölçüm analiz test görüntüleme ve raporlama danışmanlığımız kapsamında firmamızın sunmuş olduğu termal test, analiz, ölçüm ve raporlama hizmetlerimizi bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.

  Termal kamera görüntüleme ölçümleri nerelerde kullanılmaktadır?

  •  Fabrika ve firmalarda olası yangın risklerinin ve arızaların erken belirlenmesi ve önlenmesinde,
  •  Yıllık "Tesisat Uygunluk Raporu" almadan önce kontrolü yapacak olan yetkili elektrik mühendisine sunulmak üzere termal raporlama,
  •  İmalat ve işletmede kullanılmakta olan çeşitli makinelerin periyodik arız tespit ve kontrollerinde erken arıza bulmak ve tedbir almak amacıyla,ISG iş sağlığı ve güvenliği termal kamera görüntüleme
  •  Gemi, yat, motorlu deniz taşıtlarının makine dairesi, motor ve hareketli parçalarının arıza tespiti veya ısınan parçaların tespitinin yapılarak olası risklerin belirlenmesinde,
  •  Isı yalıtım projelerinin öncesinde maliyeti düşürmek ve belirlemek, sonrasında yapılan ısı yalıtım işinin kalitesinin ve olası işçilik hatalarının belirlenmesinde,
  •  Konut veya işyeri satın almadan önce ısı yalıtım, su yalıtım, elektrik tesisatının sağlığının kontrolünde,
  •  Isıtma soğutma klima ve iklimlendirme sistemlerinde hava kaçakları, ısı kaçaklarının tespitinde,
  •  Gıda firmalarının -18 gibi soğutma depolarının sağlamlığını, soğuk zincirde yer alan araçların yalıtım kontrolüyle arıza ve hatalarının tespit edilmesinde,
  •  Isıtma soğutma problemlerinin tespitinde termal kamera görüntüleme sistemleri kullanılmaktadır.

  Adl Belge termal ölçüm ve raporlama gerektiren işlemlerinizde son teknoloji termal görüntüleme cihazlarını kullanarak raporlamaktadır.

  Termal Kamera Ölçümü Nedir?

  Termal kamera ölçümü, termal (infrared) kameralar kullanarak nesnelerin ısılarından kaynaklı yaydıkları, elektromanyetik spektrumun kızılötesi bölümündeki (yaklaşık 900–14,000 nanometre veya 0.9–14 µm) elektromanyetik ışınımının ölçülerek görüntülenebilir hale getirilmesi işlemidir.

  Özellikle elektrik tesisatlarının sağlıklı çalışıp çalışmadıklarının değerlendirilmesinde, ısıtma ve soğutma, ısı yalıtım, klima ve havalandırma sistemleri, makine, ana kart ve sağlık sektöründe termal ölçümler sıklıkla kullanılmaktadır.

  Yapılan termal kameralı ölçümleri raporlanarak, ISO 18001 iş ve işyeri güvenliği yönetim sistemi dosyasına eklenmektedir.

  SORU: Termal Kamera Görüntüleme Çalışmalarında Tam Olarak Hangi Ölçümleri Yapıyorsunuz?

  Cevap: İşletmenizde bulunan tüm elektrik tesisatını, elektrik parçalarını, panoları, sigorta ve tüm elektriksel kablo bağlantı noktalarını, cihaz bağlantı noktalarını termal kamera ile kontrol ederek sorun veya şüphe çeken bölgelerin termografik resmini çekiyoruz. Çektiğimiz resimler olası problemin tam olarak net görülebildiği kalitede olmaktadır. Çekilen termografik resimler değerlendirilerek;

  1. Takip edilmesi gereken,
  2. Acil müdahale edilmesi gereken parça veya noktaları raporumuza ekliyoruz.

  Bu termografik rapor doğrultusunda gerekli parça değişim ve bakımları yapılan elektrik tesisatında olası elektriğe bağlı yangın riskleri, işletme içi arızalardan kaynaklanan elektrik kesintilerinin önüne geçerek iş kaybının önlenmesi, elektrik arızalarına bağlı makine arızalarının önüne geçilmesi sağlanarak bu tür istenmeyen kayıpların önlenmesini sağlamış oluyorsunuz.

  Acil müdahale gerektiren durumları anında teknik sorumlu personelinize bildiriyoruz.

  Ayrıca gıda firmalarında depo şartlarının kontrolü olası nem ve küflenme risk bölgelerini tespit ederek raporluyoruz. Böylece depolama ve üretim şartlarının soğuk zincir bozulmadan gerçekleştirilmesini sağlıyoruz. Isıtıcı veya fırınların pişirme problemlerinin tespitide gıda üretim firmalarının raporlarına eklenmektedir.

  Termal Kamera Ölçümleri

  Termal kamera ölçümü yapan İstanbul firması arıyorsanız; Adl Danışmanlık firması sizin için istediğiniz termal kamera ölçümlerini çok uygun fiyatlarıyla yapmakta ve detaylı termal kamera ölçüm raporunu teslim etmektedir...
  FLIR Ex serisi olarak adlandırılan E4, E5, E6 ve E8 başlangıç seviyesi termal kameralar olarak adlandırılmaktadır. Bir termal kameranın fiyatını belirleyen en önemli özelliğin çözünürlüğü olduğunu her daim unutmamak...
    Flir termal kameralar, Türkiye' de çeşitli firmalar tarafından satılmaktadır. Flir firmasının distribütörlük için şart koştuğu yüksek alım fiyatları nedeniyle Türkiye de, FLIR markasının birden fazla bayisiyle...
    1  Hava yapmış durumdaki banyo peteğinin havası alındıktan sonraki termal kamera görüntüsü. Hava yapan peteğin üst kısmında görülen ısınmama problemi havası alındıktan sonra düzeldi ve...
  Konutlar İçin Isı Yalıtım Danışmanlığı Konutlar için insanların yaşamakta olduğu konut, villa, site gibi alanlarda ısıtma ve soğutma problemlerinin önceden tespiti amacıyla alınan önleyici ve koruyucu profesyonel...