Snickers Plastik Mi Yedirdi?

Türkiye’de de satılan Snickers çikolatarın içinden de plastik çıktığı iddia edildi. ABD 'li çikolata devi Mars şirketinden yapılan açıklamada toplanacak ürünlerin içinde Mars, Snickers çikolatalarının da bulunduğu açıklandı.  Mars, Almanya'da Mars ve Snickers ile Milky Way Minis'leri, plastik çıkmasının ardından geri çağırma kararı aldı.

Amerikalı çikolata markası Mars’ın, Mars ve Snicker markalı çikolatalarının içerisinden plastik parçaları çıkmasıyla birlikte 55 ülkede ürün geri çağırmasıyla ilgili yeni bir detay ortaya çıktı. Ürün geri çağrılacak ülkelerin isimleri resmi olarak açıklanmadı ancak bu ülkelerin Avrupada yer aldığı ve Türkiye'nin o ülkelerin arasında bulunabileceği ifade edildi.

Hollanda gıda güvenliği dairesi, resmi websitesi üzerinden geri çağırma kapsamına alınan çikolata markalarını Mars, Milky Way, Snickers, Celebrations ve Mini Mix olarak sıraladı. Hollanda' dan bir yetkiliyse; “Kırmızı plastiğin sadece bazı Snickers’larla sınırlı kalıp kalmadığından emin olamayız. Piyasa sürdüğümüz hiçbir ürünün hizmet kalitemizi aşağı çekmesini istemeyiz bu yüzden de ürünleri geri çekme kararı aldık” ifadesinde bulundu.