Kurumsal SEO Danışmanlık Hizmetleri

Adl Belge Danışmanlık Eğitim Hizmetleri kurumsallaşmak, marka değerini ve prestijini üst seviyelere çıkarmak, satış ve müşteri memnuniyetini yukarılara taşımak hedefiyle yürüyen firmalara kurumsal SEO danışmanlığı hizmeti ve eğitimleri vermektedir. Adl Belge SEO danışmanlığı kategorisi kapsamında sadece resmi işletmelere profesyonel SEO hizmeti vermektedir. Yapılan tüm SEO çalışmaları faturalı garantili paketler halinde kurumlara sunulmaktadır.

Kaliteli bir şirketin mutlaka Kaliteli Web Sitesi sahibi olması günümüzün tüm rekabet alanlarında kurumsal firmaların ilk görünen yüzüdür. Saygın, güzel ve doğru dizayn edilmiş, müşteri memnuniyeti esas alınarak hazırlanmış bir web sitesi, işletmenin müşterileri gözünde bırakacağı ilk izlenime seslenmektedir. Bugün kurumsal web siteniz; Google üzerinden firmanız, markanız ve ürünlerinizle (anahtar kelimeleriniz) aratıldığında ilk sayfada çıkmıyorsa müşterileriniz gözünde kalite algısı olumsuz etkilenmektedir. Bunun pek çok nedenini zaten işletme sahipleri ve yöneticileri bilmektedir.

SEO Nedir?

SEO "Search Engine Optimization" ifadesinin baş harflerinden türetilmiş İngilizce bir tanımdır. Türkçe çevirisiyle "Arama Motoru Optimizasyonu" demektir. Arama sonuçlarında yükselmesi istenen kurumsal web sitelerinin yapması gereken tüm girişimlere (yol ve yöntemlere) SEO adı verilir.

SEO Danışmanlığı Nedir?

SEO danışmanlığı genel itibariyle arama motoru optimizasyonu konusunda bilgisi olmayan veya destek almak internet sitesi sahibi işletmelerin bu konuda danışmanlık ve destek hizmeti alması manasına gelir.

Kurumsal SEO Nedir?

İşin en önemli ve can alıcı kısmı kurumsal SEO çalışmalarıdır. Kurumsal SEO; yukarıda açıkladığımız arama motorunda yükselme çalışmalarının kurumsal firma yapı ve yönetim sistemlerine uygun, ISO 9001 kapsamında kendisine ait bir SEO (search engine optimization) Prosedürüne sahip gelişmiş bir kurumsal seo çalışması yönetimi ve iş akış sürecidir. Kurumsallığı bulunmayan kişisel çalışmalarda seo prosedür, talimat ve iş akış şemalarıyla tanımlanmazken, Adl Belge kalite yönetim sistemi kapsamında SEO çalışmalarının kalıcı, etkili, marka değerine sahip kurumsal nitelik kazanması açısından ISO 9001 kalite yönetim sistemine entegre edilmekte, müşteri memnuniyet ve pazarlama prosesleriyle eşgüdümlü planlanmakta ve yürütülmektedir.

Kurumsal SEO Çalışmaları Neden Yapılır?

İşletmelerin seo hizmetleriyle ilgilenmelerinin öncelikli nedenleri arasında çoğu zaman ilk sırayı işletmelerin pazarlama faaliyeti içerisinde yer alan satış, raklam ve tanıtım faaliyetlerinin geliştirilmesidir. İnternet üzerinden gerçekleşen iş hacminin parasal büyüklüğü her geçen yıl yükselmekle birlikte 2015 yılında sanal mağaza satışlarının, reel mağaza satışlarını geçtiği açıklanmıştır. Bu elbette ticari açıdan sadece tek noktadır. Çoğu firma açısından pazarlama satıştan daha çok tanıtım ve reklam faaliyetlerini kapsamaktadır. Bu günün en büyük reklam ve tanıtım kampanyaları gerek Google, gerekse sosyal medya kanallarından üstelik televizyon, dergi ve gazete gibi pazarlama/reklam kanallarına oranlandığında çok cüz'i maliyetlerle gerçekleştirilebilmektedir.

Sanal pazarı daha da çekici kılansa bu reklam ve pazarlama çalışmalarının tam olarak hedef kitleye istenen tanıtım, slogan ve paylaşımı isabetli oalrak iletebilme yeteneğinin çok gelişmiş olmasıdır. Etkin ve doğru yapılan planlı bir kurumsal web çalışmaları dahilinde doğru ve kurumsal yapılan seo girişimlerinin getiri oranı, maliyetine göre oldukça yüksek yüzdelerde seyretmektedir.

Bunun dışında prestij, konusunda otoriter olma gibi hedefler içinde de kurumsal seo çalışması yapmak veya yaptırmak kurumlar için oldukça gözde ve değerli çalışmalardır.

Profesyonel Kurumsal SEO Hizmetleri

Adl Belge kurumsal seo hizmetlerini sadece arkasında resmi bir şirket (vergi levhası bulunan tüm şirketler) bulunan web sitelerine profesyonel  seo danışmanı olarak hizmet vermektedir. Kaliteli ve seo çalışmalarının sürekliliği açısından sistematik bir yaklaşımla hizmetler kayıt altına alınmakta böylelikle ISO 10002 ve ISO 9001 yönetim sistemleriyle birlikte kalite yönetim sistemine dahil olan bir ana yapı ortaya çıkmaktadır.

Kalite kayıtları kapsamında Kurumsal SEO çalışmasına ait kalite dokümantasyonu aşağıda verilen yapıda inşa edilmektedir:

1-  Kurumsal SEO Prosedürü

2-  Yıllık SEO hedefleri planlama

3-  SEO Talimatları

4-  Google anahtar kelime sıralama takip formları

5-  Denetim Kontrol Formları

6-  SEO İş Akış Şemaları

7-  Mevcut kalite yönetim sistemine entegrasyon (Ücretsiz)

Kurumsal SEO Hizmet Paket Ücretleri

Kurumsal SEO hizmet ve danışmanlık ücretli hakkında detaylı bilgi için 0533 573 92 41 numaralı telefon veya iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz. Dilerseniz buraya tıklayıp iletişim formu aracılığıyla da teklif talebinde bulunabilirsiniz.

Neden Kurumsal SEO?

Neden SEO değilde Kurumsal SEO tercih edilmeli. Öncelikle kurumsal firmalar haklı ve doğal olarak kendileri gibi kurumsal kalite kültürüne sahip firmalar ile çalışmak isteyeceklerdir. Bununla birlikte başlangıç sözleşme aşamasında karşılıklı şartların ve çalışma planlarının ve gizlilik sözleşmelerinin bulunması seo hizmeti talep eden kuruluşa güven verecektir. Daha da önemlisi firmanın mevcut kalite yönetim sistemiyle entegre edilmesi (Kalite yönetim sistemi entegrasyon çalışmaları ve dokümantasyonu Adl Belge tarafınca yürütülecektir) ve tüm seo süreçlerinin aşama aşama kayıt altına alınarak ilerlemesi Türkiye' de ilk olarak Adl Belge tarafından verilmektedir.

Kurumsal SEO Danışmanlık Hizmeti Veren Firmalar

SEO son yıllarda ülkemizde de hakettiği önemi ağır ağır olsada görmektedir. Bu ilerleme rekabet ve satışın yoğun olduğu sektörler arasında olsada seo konusunda farkındalığın giderek artması ve sürekli güncellenen Google sıralama algoritmalarının gelişmesi bireysel ve kurumsal manada seo işlerinin parasal hacimlerinin büyüyor oluşu seo sektörüne lokomotiflik etmeye başlamıştır. Bunun neticesinde bireysel seo çalışmaları yapmakta olan ve resmi olmayan kişiler, çoğunlukla ekipler halinde seo danışmanlık firmaları kurmaya başlamışlardır.

Her ne kadar seo danışmanlık ve eğitim hizmetlerini kurumsal firma statüsü kazanarak veren işletmeler olsada halen reel sektörlerde merdiven altı tabir edilen yazılı sözleşme ve altyapısı bulunmayan fatura kesmeden hizmet vermekte olan kişilerde sektörde yer almaktadır. İlerleyen yıllarla birlikte giderek kurumsallaşan seo firmalarının sayısında artış olacağını öngörmekteyiz.

Sertifikalı Kurumsal SEO Eğitim Hizmetleri

Adl Belge Seo Danışmanlık Hizmetleri içerisinde yer alan tercihlerinizden birisi de seo çalışmalarını firma içinde kendi bünyenizde takip etme seçeneğidir. Bu amaçla en güncel seo tekniklerinin öğretildiği seo eğitimleri bire bir veya toplu eğitimlerle verilmektedir. Bu eğitimleri başarıyla tamamlayan ve eğitim sonunda gerçekleştirilecek yazılı sınavı minimum 80 puan ile tamamlayabilen katılımcılara SEO Uzmanı Sertifikası verilecektir. Verilecek sertifika akredite belgelendirme kuruluşu tarafından onaylı olacaktır.

1-  Temel SEO Eğitimleri

2-  İleri Düzey Kurumsal SEO Eğitimleri

3-  Uygulama sürecinde danışmanlık hizmeti

Adl Belge SEO Danışmanlık Hizmet Aşamaları

Firmanızda yapılacak seo çalışmaları örnek olarak aşağıdaki gibidir

 • Mevcut web sitesinin Google optimizasyon kuralları çerçevesinde incelenmesi
 • Tanıtım ve reklam faaliyetlerinin düzenlenmesi
 • Tanıtım yazılarının profesyonel olarak hazırlanması (semantik web uyumlu)
 • Web sitesi içeriğinin geliştirilmesi
 • Tanıtım fimlerinin hazırlanması
 • Rakip sektör ve rekabet analizlerinin raporlanması
 • Sosyal Medya hesaplarının açılması ve optimizasyonu (Linkedin, Google Plus, Facebook, Twitter, İnstragram hesaplarının açılması ve optimize edilmesi)
 • Kurumsal SEO çalışmalarının aynı kalitede yürütülebilmesi için ISO 9001 kalite kayıtlarına entegrasyonu

Not: Tam çalışma kapsamı için lütfen telefon ile iletişime geçiniz.

Hangi Firmalara SEO Danışmanlık Hizmeti veriyoruz?

Sadece kurumsal vergi levhası sahibi şirketlere kurumsal seo danışmanlık hizmeti verilmektedir. Bu kapsamda tüm şahıs şirketleri, limited şirketler ve anonim şirketlere seo danışmanlık hizmeti verilmektedir. SEO danışmanlık hizmeti alabilmek için şirket olmanız yeterlidir.

E-Ticaret siteleriyle (tek veya birkaç grup ürün satışı olan firma siteleri hariç), satışı yasaklanmış, legal olmayan ürünler satan işletmelere, evden eve taşıma firmalarına seo danışmanlık hizmeti verilmemektedir.

Hizmet Verdiğimiz Örnek Sektörler

 • Kurumsal Web Siteleri
 • Tek veya birkaç ürün grubu satışı yapan web siteleri
 • İthalat ve ihracaat firmaları
 • Lojistik ve taşımacılık firmaları
 • Gıda firmaları
 • Hizmet satışı yapan firmalar
 • Üretim/İmalat yapan firmalar
 • Kurumsal firmalar
 • Hastaneler için kurumsal SEO çalışmaları
 • Klinikler
 • Özel muayenehaneler
 • Oteller, turistik tesisler ve tatil köyleri için kurumsal SEO danışmanlığı

Yukarıda kırmızıyla belirtilmiş hizmetler dışında yer alan tüm sektörlere seo danışmanlık hizmeti verilmektedir. Daha önce çok sayıda hatalı ve kalitesiz seo çalışması yapılmış web sitelerine danışmanlık hizmeti verilmemektedir.

Aylık SEO Danışmanlığı

Aylık seo danışmanlığı, arama motoru optimizasyonu çerçevesinde oluşturulan bir seo hizmet paketidir. Seo danışmanlık sürecinde birden fazla çeşide sahip danışmanlık türleri yer almaktadır.

Temel Seviye Seo Hizmetleri

Temel düzeydeki seo hizmet sunumu daha önce hiç seo çalışması gerçekleştirilmemiş kurumsal web sitelerine uygulanan bir seo tekniğidir. Bu zaman zarfında yeni oluşturulan web sitesine düzenli taze ve ilgi çekici içerikler girilir. Sosyal medya hesapları açılır ve gerekli düzenlemeler yapılır. Bu aşamada backlink almak yerine site içi seo çalışmalarına öncelik verilir.

Orta Düzey SEO Hizmetleri

Orta düzeydeki seo çalışmalarında en az 1 yılı bulan web sitelerinde geçmiş yılın öncelikli değerlendirmesi yapılır. Sitedeki içerik, anahtar kelime, başlıklar ve kullanım oranları, okunabilirlik, resimler, videolar gibi daha çok site içi toparlamalar yerine getirilir. Daha sonra site dışı ve backlink çalışmalarına ağırlık verilmeye başlanır.

İleri Düzey SEO Çalışmaları

İleri seviye seo çabaları daha çok rekabetin yoğun olduğu veya belli anahtar kelime gruplarında öne çıkma çalışmaları yapılmaktadır. İleri düzey seo tekniklerinin uygulanması gerekli kılan bu süreç içerisinde beyaz şapka seo teknikleri uygulanır. Kesinlikle spama girilmez. Zaten kurumsal seo hizmetlerinde seo hizmeti alan firmalar ciddi iseler aynı şekilde seo hizmeti veren firmalarda ciddi bir yaklaşım gösteriyorsa hizmet alımı gerçekleştirilmelidir. Evet legal olmayan seo tekniklerinin uygulanmasıyla siteniz istediğiniz anahtar kelimelerde hızlıca yükselebilir ancak orada uzun vadede kalıcı olması mümkün değildir.

Halbuki beyaz şapka seo tekniklerinde böyle bir risk yoktur özellikle rekabetin ağır yaşandığı sektörlere ait kelime gruplarında daha kalıcı ve istikrarlı bir seo çalışması yapılmalıdır.

Self Servis SEO Paketleri

Kendi firmanızın seo ve reklam yönetimini yapıyorsanız size özel seo paketlerininde yer aldığı detaylı seo araştırması yapılmaktadır. Bu raporlama ile rakip ve rekabet analizlerinin sonuçlarına göre siteniz ile ilgili yapmanız gereken kurumsal seo çalışmaları detaylı olarak size sunulmakta, hazırlanacak tanıtım yazılarının etkili olabilmesi için alakalı sektör kategori bilgisi aynı seo raporunda detaylı olarak tarafınıza iletilecektir.