İsrailde Kanserden Ölüm Neden Az?

İstatistiklere göre İsrail'deki kanser vakalarının ve kanserden ölenlerin sayısının dikkat çekici bir biçimde giderek azalma gösterdiğini söyleyerek, İsrail'de 2003 yılında 160 kişinin, 2004 yılında ise 152 kişinin kanserden öldüğünü belirtti. Bu istatiksel açıklamalara göre İsrail'de ilerleyen yıllarda kanser vakasından dolayı ölen kimse olmayacak.

İsrail nüfusunun toplamı en son resmi rakamlara göre 7,4 milyon olarak belirlendi. Bunların 1,5 milyonunu ise Arap kökenli nüfus oluşturuyor. Gesundheit Berlin Brandenburg'dan edinilen bilgilere göre, ölenlerin çoğu Arap kökenli İsrailli ve Yahudi değil. Bu durum Yahudi kökenli İsrailliler'in ölüm oranın çok daha az olduğunu gösteriyor.

Peki, kanser hastalığının diğer ülkelere göre İsrail'de görülme olasılığının neredeyse yok denecek kadar az olmasının nedeni nedir? İsrail'deki kanser hastalarına radyoterapi ve kemoterapi gibi kanser tedavisinde çok sık kullanılan yöntemlerin kullanılmadığına dair güçlü iddialar olduğu söyleniyor. Bu tip tedavi yöntemlerinin insan sağlığını tehdit ettiği ve tedaviden çok zarar verdiği yönünde de ciddi iddialar bulunuyor.

İsrail'de kanser hastalarının, alternatif tıp yöntemleri ile tedavi edildiği söyleniyor. Bitkisel kürler ve kolloidial Gümüş suyu ile vücudun zehirlerden tamamen arındırılması, sağlıklı beslenme, biyoenerji tedavisi ile vücudun titreşim ve elektromanyetik akımı dengelenerek ruh ve beden sağlığının onarılması gibi tedavi yöntemleri uygulayan İsrail radyoterapi ve kemoterapi gibi sık kullanılan yöntemler yerine bunları tercih ediyor.