ISI Yalıtım Danışmanlığı

Konutlar İçin Isı Yalıtım Danışmanlığı

Konutlar için insanların yaşamakta olduğu konut, villa, site gibi alanlarda ısıtma ve soğutma problemlerinin önceden tespiti amacıyla alınan önleyici ve koruyucu profesyonel danışmanlık hizmetine "Isı Yalıtım Danışmanlığı" denilmektedir. Cüzi ücretlerle ısı yalıtım raporlaması yaptırarak makul fiyat performans oranıyla olması gereken gerçek yalıtım hizmetini doğru biçimde almış olursunuz.

Evlerde ısınma sorunu hastalık gibidir. Tespit edilmesi için evin röntgeninin çekilmesi ve bazı ölçümlerin yapılması, tedaviye buna göre başlanması gerekir. Aksi durumda hatalı tedavi tıpkı hatalı antibiyotik kullanımında olduğu gibi ısı problemlerinin kalıcı olmasına ve gereksiz miktarda fazla para harcamanıza neden olacaktır.

Evinizde ısı yalıtım sorunlarının belirlenmesi amacıyla gelişmiş ölçüm cihazlarımızla raporlama yapıyoruz. Eğer sizde evinize ısı yalıtım yaptırmak istiyorsanız, öncelikle ücretsiz olarak sizi ziyaret ederek evinizin yalıtım durumunu, küflenmeye, nemlenmeye duyarlı noktaları tespit ediyoruz. Bu ölçümler el ve göz ile yapılamayan ancak gelişmiş elektronik cihazlar yardımıyla yapılabilen ölçümlerden meydana gelmektedir.

Evinizde yapacağımız ısı yalıtım analizlerinden sonra konutunuzu daha iyi tanımış ve ihtiyaçlarını görmüş oluyorsunuz. Böylece daire içinde ne gibi önlemler alınması gerektiğini, yaptırmak istediğiniz ısı yalıtım maliyetini hesaplayarak, boş yere fazla para ödeyerek veya yanlış işçilik hatalarıyla dolu yalıtım çalışmalarından uzak kalmanıza yardımcı oluyoruz. Bununla birlikte talep ederseniz sizin adınıza en uygun ısı yalıtım maliyet çalışmalarını hazırlayarak size bir rapor olarak sunuyoruz.

Kombinizin sağlıklı çalışıp çalışmadığını, peteklerinizde ve ısıtma soğutma sistemlerinizde bir arıza veya hata olup olmadığını da raporumuza eklliyoruz.

ISI Yalıtım Danışmanlığının Faydaları Nelerdir?

 • Gereksiz ısı yalıtımı masrafları yaptırmanıza engel olur,
 • Isı yalıtımı için gerekenden fazla para ödemenize engel olur,
 • Evinizde yapılacak ısı yalıtımı öncesinde ve ısı yalıtım çalışması sonrasındaki iki ayrı raporlamayla önceki ve sonraki durumu karşılaştırma fırsatına sahip olarak en iyi hizmeti alıp almadığınızı görebilirsiniz,
 • Isı yalıtım danışmanlığı hizmeti sayesinde önce ihtiyacınız olan yalıtım tercihlerini önceden fark edebilirsiniz,
 • Bazı durumlarda çok düşük maliyetlerle çözülebilecek basit sorunları engelleyebilirsiniz,
 • Evinizde küflenme noktalarını bilir, bebek ve çocuk odalarınızı buna uygun oluşturabilir ve çok daha önemlisi nem ve küf oluşumuna karşı kalıcı çözümler edinebilirsiniz,
 • Isı köprülerini fark ettiğinizde evinizi neden ısıtamadığınızı görebilirsiniz.

Isınamıyorum, Evim Neden Isınmıyor?

ISI köprülerinin ısı kaybının, yani evinizin ısınamıyor olmasının; %25 - %50' sinden sorumlu olduğunu biliyor muydunuz?

Eğer ısınamıyorsanız ve eviniz ısınmıyor ise bunun bir kaç farklı nedeni olabilir.

 • Kombiniz arızalı olabilir,
 • Kombi filtreleri tıkanmış olabilir,
 • Kombi gücü yetersiz olabilir,
 • Peteklerinizde kirli su dolaşıyor olabilir ve petek temizliği yaptırarak bile ısınamama sorununu çözebilirsiniz!
 • Petekleriniz doğru ısınmıyor olabilir,
 • Petek filtreleri tıkanmış veya petekler hava yapmış olabilir,
 • Evinizde ısı köprüleri çok güçlü ve etkili olabilir,
 • Isı köprüleri, evlerin ısınamama problemlerinin başında gelmektedir.
 • Sadece ısı köprülerinin tespiti ve alınacak tedbirlerle evinizin çok daha iyi ısınacağını, doğalgaz faturanızın ciddi miktarda düşebileceğini, evinizde küflenme ve nemlenme problemlerinin giderileceğini biliyor muydunuz?

ISI Köprüsü Nedir?

ISI köprüsü, evinizin içinden dışarı veya tersi dışarıdan içeriye doğru istenmeye ısı geçişine neden olan ve dolayısıyla evinizin ısısını dışarıya taşıyarak evinizi soğutan termik köprülerdir. Isı köprüleri ya hiç yalıtım bulunmayan evlerde veya çeşitli düzeyde yalıtım yapıldığı halde işçilik hatalarından ötürü oluşabilirler. Ayrıca ısı köprüsü oluşumu basit hatalar sonucundada oluşabilir. Örneğin bir elektrik duyunun yalıtılmaması, köşe veya kirişlerin dıştan içe uzanan birleşim parçaları, pencere - kapı yalıtımlarının doğru yapılmaması, dış kapıların yalıtımlarının eksik olması gibi çok sayıda nedene bağlı olarak oluşabilirler.

Evinizde duvarlar, köşe ve kirişlerde nem ve küf oluşumunun nedenlerinden en önemlisi istenmeye bu termik ısı köprüleridir.

ISI Köprüsü Oluşumu Nasıl Önlenir?

Çoğu zaman ısı köprülerinin oluşumunu profesyonel yalıtım hizmeti almadan gideremezssiniz. Ancak oluşmalarına engel olabilmek için özellikle evinizin dışarı bakan yüzeylerinde çeşitli delme, mantolama, vidalama, delme, kablo kanalı açma gibi yapısal iç değişikliklere karşı dikkatli olmanız gerekir. Baca kanallarına açılan delikler, kırıklar, değiştirilirken dikkatsiz monte edilen pencere ve kapılan, yanlış dış kapı seçimleri evinizde çok sayıda ısı köprüsüne ve dolayısıyla ısı kaçağına neden olacaktır.

Firmamıza ulaşarak evinizde bulunan tüm termik ısı köprülerinin ve ısı kaçaklarının, nemli ve küflenme riski taşıyan noktaların tespitinin yapılmasını talep edebilirsiniz. Bu çalışma sonrasında size verilen bilgiler ve rapor doğrultuunda bilinçli bir ev sahibi olacağınıza emin olabilirsiniz. Böylece bazı ek ve basit önlemlerle birlikte evinize, sağlığınıza ve hava dolayısıyla evinizin yaşam kalitesine çok sayıda fayda sağlamış olursunuz.

Küf Nedir, Nasıl ve Neden Oluşur?

Küf, ısı ve neme bağlı olarak uygun ortamı bulduğunda hızla yayılan bir mantar türüdür. Çoğunlukla yeşil ve koyu renklerde oluşan küf mantarı sağlık açısından ciddi zararlara neden olabilmektedir. Küf oluşumunun temel 2 istenmeyen gereksinimi bulunur, ısı ve nem... Isı köprülerinin bulunduğu bölümler, havadaki nispi nem ve ortam sıcaklığına da bağlı olmak şartıyla küf gelişimine en uygun bölümlerdir. Küf sadece havayı kirletmekle kalmayıp oluştuğu noktada kimyasal değişimlere de neden olmaktadır.

Özellikle konutlarda, gıda üreten iş yerlerinde küf kesinlikle istenilmeyen durumdur. Küflenme başlamadan önce oluşan nemli yüzey çoğu zaman dışarıdan içeriye su girmesi gibi yorumlanmaktadır. Ancak bu çoğu zaman doğru bir bilgi değildir. Yüzeyde oluşan ve küfe neden olan nemlenmenin gerçek nedeni o bölgede farkında olunmayan termik ısı köprüsüdür. Isı köprülerinde yüzey sıcaklığı iç ortamın (evinizin) diğer yüzeylerine oranla çok daha düşük olduğundan, bu yerlerde küf oluşum tehlikesi ciddi ölçüde artmaktadır.

Nispi hava nemi; havanın su buharına ne kadar doymuş olduğunu ifade eden bir terimdir. Hava nemi, havanın alabileceği maksimum su buharı miktarını temsil eder. Örneğin evinizin iç sıcaklığı arttığında tutabileceği su buharı yüzdesi de çok yüksek yüzdelere ulaşacaktır. Nispi hava nemi çok yüksek olduğunda küf oluşum tehlikeside önemli ölçüde artarken düşük hava nemi sağlık açısından olumsuz etkilere neden olabilir. Sadece hava nemini düşürmek küf oluşumunu bir miktar azaltıyor olsa da düşük nem oranı sağlığınızı riske sokabilir.

Çiy sıcaklığı; hava içinde bulunan su buharının hangi sıcaklıkta yoğunlaşmaya başladığını açıklayan bir ifadedir. Çiy yani su buharının yoğuşmaya (duvarda nemlenmeye) başlayacağı sıcaklık değeridir. Çiy sıcaklığı nispi hava nemiyle hava sıcaklığına bağlı olarak değişkenlik gösterir.

Bir yüzeyin sıcaklığı çiy sıcaklığından düşük olduğunda (ısı köprüleri), havada bulunan su buharı bu yüzeylerde suya (rutubete veya neme) dönüşmeye başlar. Bu rutubetlenme yani nemlenme iki sıcaklık arasındaki fark ne kadar büyükse ve nispi hava nem yüzdesi ne kadar çoksa o kadar fazla olacaktır.

Yüzeylerde oluşan bu nemlenme evinizde küf oluşumunun ana nedenidir..!

Küfün evlerde çoğunlukla köşelerde ve kirişlerde oluşmasının nedeniyse, bina inşaa edilirken yapılan bağlantı hatalarının genelde köşe ve kiriş bağlantılarda olmasıdır. En çok termik ısı köprüsüde bu bölgelerde meydana gelmekte ve bu durum ısı ve nem oranıyla alakalı olarak küflenmeye neden olur.

Küf Oluşumu Nasıl Engellenir?

Evde küf oluşumunun engellenebilmesi için öncelikle evinizde bulunan ısı köprülerinin tespit edilmesi ve bu bölgelerde uygulama yapılması zorunludur. Küf tut adıyla bilinen küf oluşumunu engelleyen iç yüzey boyaları nemlenmeyi engellemezler. Bu boyaların amacı küflerin üremesini engelleyen kimyasallar barındırıyor olmasıdır. Küf oluumunu engellemek amacıyla bulunduğu odanın sık sık havalandırılması, nem artırıcı etkenlerin kaldırılması gibi çözümler sunuluyor olsada bunlar tamamıyla geçici çözümlerdir.

Küf oluşumunu kalıcı olarak engellemek istiyorsanız küfe neden olan nemlenme ve ısı dengesini kalıcı düzenleyecek önlemleri almak zorundasınız demektir. Bu önlemler kalıcı olmakla birlikte küf oluşumun nedeni çoğu zaman yalıtım ve inşaat hataları nedeniyle meydana gelen ısı köprüleridir. Isı köprüsü, dışarıdan soğuk havayı içeri ileten (taşıyan) istenmeyen hatalardır.

Küf mantarları ölüme kadar varabilen hastalıklara neden olduğundan (özellikle gıdalara bulaşarak geliştiriğinde) acilen çözülmesi gereken oluşumlardır. Küflü odalarınızda küfün yaydığı toz ve sporlar nedeniyle küf yayılımı hızlandığı gibi ortamın hava kalitesini sağlıksız, hastalık yapacak düzeylere kadar düşürecektir.

Küflenmenin önüne geçmek ve evinizde küf oluşmasını engellemek amacıyla mutlaka önerimiz mutlaka evinizin neresinde nem, küf ve ısı köprüleri olduğunun bilinmesidir. Bu amaçla iletişim sayfamızdan bilgi almak üzere uzman personelimize ulaşabilirsiniz.

Detaylı bilgi ve fiyat teklifi için: 0533 573 92 41 - 0216 390 22 32 numaralı telefonlardan bilgi alabilirsiniz.