İlk İslami Havayolu Şirketi Rayani Kapandı

Malezya'da 5 ay önce kurulan "ilk İslami havayolları şirketi olan Rayani Havayolları'nın uçuşları durduruldu. Ekonomik krize giren Rayani Havayolları, Malezya Havacılık Otoritesi kurallarını aşamadı. Malezya'nın ilk İslami havayolu şirketi Rayani Havayolları uçuşları, Malezya havacılık otoritesi tarafından durduruldu. Kabinde Alkol servisi yapmayan, sadece helal gıda servisi yapılan havayolu firması seferlerine 2015 yılı sonunda başlamıştı.

PİLOTLARA MAAŞ VEREMEDİ

Malezya Rayani Havayollarının uçuşlarının bakım konusunda eksikleriyle ve yaşadığı ekonomik sıkıntılar sebebiyle çalışanlarına ücretlerini ödemeyemediğinde dolayı durdurulduğunu açıklayan "Malezya Havacılık Otoritesi" bu konuda kuralların tüm şirketler için geçerli olduğunun altı çizildi. Havayolunun pilotları 2015' te maaş alamadıklarından greve çıkmışlardı.

FİLOSUNDA 2 UÇAĞI BULUNUYORDU

Filosunda sadece iki adet uçağa sahip şirket, Kuala Lumpur ile Malezyanın kuzeyindeki Kota Bahru arasında sefer yapıyordu. Şirket ayrıca Malezya'dan Suudi arabistan'a hac ve Umre seferlerine de başlamayı planlıyordu.

Etiketler: