Fast Food Ürünlerinde Fare DNA'sı

Fast Food larda fare kalıntısı bulundu

ABD' li gıda denetim ve analiz şirketi Clear Labs tarafından yapılan bir araştırmaya göre; Amerikada ki bazı Fast Food ürünlerin de fare ve insan DNA' sı görüldüğü bildirildi.

ABD merkezli gıda denetim firması Clear Labs tarafından yapılan son araştırmalar da insan DNA' sının ürünlere üretim sürecinde büyük olasılıkla saç, deri ya da tırnaktan kontamine olduğu açıklandı. Bununla birlikte tüketicilerin tükettikleri Fast Food ürünlerin de kabul edilebilir ölçüde insan ve fare DNA' sı bulunabileceğini bilmediği ifade edildi. Fare ve insan DNA' sının dışında bir başka sorun da fast food ürünlerinin yüzde 4.3'de gıda zehirlenmesine ve salgına yol açabilecek patojenik (hastalığa neden olan) DNA' lar içeriyor olması. İçerikler de bulunan bazı patojenik DNA' lar, tüberküloz gibi belirtilere, mide iltihabı, besin kaynaklı hastalıklara sebep olabileceği belirtildi.

Tüm bu olumsuzlukların dışında araştırmadan kilosuna dikkat edenler için de önemli bir sonuç ortaya çıktı. Kontrol edilen 12 ürünün; etiketlerin de yazılandan 100 kalori daha fazla kalori içerdiği görüldü.

Etiketler: