Adıyaman Çelikhan Devlet Hastanesi Kalitesini Belgelendirdi

Adıyaman Çelikhan Devlet Hastanesi Kalite Belgelendirme

Adıyaman Çelikhan Devlet Hastanesince 2015 yılında alınan OHSAS 18001 İş Sağlığı yönetim sistemi belgesini yenilendi. Ek olarak kalite yönetim standardı olan, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi de alındı.

Adıyaman Çelikhan Devlet Hastanesi Başhekimi Yrd. Doç. Dr. Agah Bahadır Öztürk, Çelikhan Devlet hastanesi'nin kalitesini belgelendiğini ifade ederk kalite belgelendirme sürecinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Agah Bahadır Öztürk, yürüttükleri başarılı ekip çalışması neticesinde tarafsız belgelendirme firmaları tarafından gerçekleştirilen iç ve dış tetkik süreçleri ve hastane içerisinde ki gerekli denetimler yapılarak hak kazanılan iso kalite belgelerini almanın haklı gururunu yaşadıklarını belirterek sözlerini;

"Böylelikle hastanemizde iş sağlığı ve güvenliği kültürü çerçevesinde çalışan,hasta ve hasta yakınlarımıza "sıfır iş kazası" ile hizmeti sunmayı taahhüt etmekteyiz. Uluslararası geçerliliği olan kalite belgesi ile hastanemizin son 3.5 yıl içerisindeki kurumsallaşma ve yenilenme sürecinde harcanan üst düzeydeki emek karşılık bularak tescillenmiş oldu. Sürekli yenilenen kalite anlayışı ile vatandaşa en iyi şekilde hizmet edebilmek için ekip anlayışı içinde çalışmalarının devam edeceğini ifade ederken, desteklerinden dolayı Adıyaman Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine, emeği geçen hastane yöneticilerine ve mesai arkadaşlarıma teşekkür ederim" diyerek tamamladı.